Antoni Zimny laureatem Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Antoni Zimny z kl. 6a SP został laureatem Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w kategorii  13-15 lat, plasując się na I miejscu. Organizatorem konkursu był  Klub „Łęg” Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

Celem  konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, a także pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

Konkurs adresowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych z Włocławka i okolic. Naszą szkołę reprezentowała także uczennica kl. 6a Julia Fechner. Opiekunem artystycznym uczniów była pani Bożena Sobierajska.

Antoniemu gratulujemy wspaniałego sukcesu artystycznego, a Julii gratulujemy wzorowego reprezentowania szkoły.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content