Konkurs o historii biologii rozstrzygnięty

W dniu 07.04.2024 r. przypadał Światowy Dzień Zdrowia. Jest to święto ustanowione przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia i obchodzone co roku od 1950r. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na zdrowie człowieka, na problemy zdrowotne wszystkich społeczeństw na całym świecie. Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innemu zagadnieniu. Tegoroczne obchody tego święta zostały zorganizowane pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Ma to przypominać, że każdy z nas bez wyjątku ma prawo do dostępu do najwyższej jakości usług zdrowotnych i edukacji.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta. Grupa uczniów z klas 7-8 SP przygotowywała się do konkursu pt. „ Historia biologii” zorganizowanym przez p. Katarzynę Lewińską i p. Bartosza Rygielskiego. Konkurs odbył się 05.04.24 r. o godz. 9.00 w bibliotece szkolnej.  Na co dzień na lekcjach biologii uczniowie poznają budowę człowieka, procesy, które zachodzą w naszym ciele, uczą się o chorobach różnych układów oraz sposobach zapobiegania tym zaburzeniom. Należy jednak pamiętać, jak ważną rolę odegrały odkrycia chociażby promieni X, antybiotyków czy szczepionek dla rozwoju nauk biologicznych i medycznych. I temu właśnie poświęcony był ten konkurs. Uczniowie wykazali się świetną znajomością najważniejszych dat, nazwisk naukowców i noblistów oraz pojęć związanych z biologią. Dyplomy, upominki i podziękowania wszystkim uczniom wręczył Ksiądz Dyrektor Jacek Kędzierski.

Pierwsze miejsce zajął: Jacek Nowak z klasy 8a

Drugie miejsce: Martyna Jaskóła z klasy 7c

Trzecie miejsce: Michalina Drużyńska z klasy 7c

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Katarzyna Lewińska

 

Rozdanie nagród i dyplomów

Skip to content