Planeta kontra plastik

Planeta kontra plastik” – to hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi, największego międzynarodowego święta ekologicznego. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji dnia 22 kwietnia 2024 r. w Małym Długoszu wychowawcy klas przypomnieli uczniom, co można zrobić dla Ziemi i jak należy o nią dbać!

Każda z klas przygotowała transparent promujący święto oraz wybrała się do pobliskiego parku na wielkie sprzątanie. Uczniowie z zaangażowaniem szukali i wrzucali śmieci do worków. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Wychowawcy klas dziękują paniom: Katarzynie Klińskiej, Andżelice Uzarczyk, Kindze Musialik oraz s. Alinie Śmiałek za pomoc w pilnowaniu dzieci w Parku Sienkiewicza.

Sandra Litka

Skip to content