Dzień Języków Obcych

14 maja 2024 r. obchodziliśmy w Małym Długoszu Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zorganizowaliśmy szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

Dzień Języków Obcych stał się w naszej szkole już pewną tradycją. W tym roku szkolnym również postanowiliśmy uświetnić ten czas różnymi atrakcjami.

Tego dnia w naszej szkole było bardzo… europejsko! Wcześniej każda z klas 1-4 SP losowała jeden kraj, o którym miała przygotować ciekawe materiały. Metody i formy pracy były dowolne, a więc nie zabrakło przepięknych, innowacyjnych pomysłów oraz bardzo twórczych prezentacji uczniów, uwieńczonych niesamowitymi występami tanecznymi. Klasy przedstawiały następujące kraje: Czechy, Hiszpanię, Portugalię, Ukrainę, Włochy, Szwecję, Austrię, USA, Irlandię, Szkocję, Anglię oraz Francję.

Kilka dni wcześniej odbył się także konkurs wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego w postaci gry “Kahoot”. Reprezentanci klasy 3-4 SP musieli odpowiedzieć na pytania związane z kulturą, tradycjami, zwyczajami oraz ciekawostkami związanymi z poszczególnymi krajami.

Podsumowując, realizacja Dnia Języków Obcych przyczyniła się do:

  • rozszerzania wiedzy uczniów o krajach Europy (symbolice, kulturze, geografii, zwyczajach);
  • wyrabiania postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów;
  • rozwoju językowego uczniów;
  • budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych.

 Było naprawdę kolorowo, ciekawie oraz zaskakująco europejsko, co można zobaczyć na poniższych filmikach i zdjęciach.

Dziękujemy:

  • w szczególności uczniom, którzy tak fantastycznie, pomysłowo i czynnie przygotowali się do tej uroczystości,
  • wychowawcom i nauczycielom za współpracę przy organizacji tego święta,
  • rodzicom, którzy także czynnie włączyli się w organizację Dnia Języków Obcych,
  • pracownikom administracyjnym, którzy zadbali o pomoc w przygotowaniu sali oraz sprzętu.

Organizatorzy:

Małgorzata Jaworska-Pomirska, Paulina Stężewska, Andrzej Przybylski, Rafał Kurzępa, Klaudia Majewska-Rybacka, Katarzyna Sobolewska, Natalia Jaworska, Marcin Jaskólski

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

 

 

Skip to content