Spotkanie ratownika WOPR z uczniami klas I–IV

Dnia 17 czerwca 2024 r. odbyło się spotkanie ratownika WOPR z uczniami klas I–IV. Pan Sławomir Mularski przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, a także omówił podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy. Uzmysłowił również dzieciom jak wiele niebezpieczeństw czyha na młodego człowieka podczas letniego wypoczynku. Podczas spotkania ratownik WOPR zademonstrował dzieciom sprzęt ratowniczy: kamizelki ratownicze, rzutki rękawową i siatkową, koło ratunkowe oraz pas ratowniczy typu „Węgorz”. Pan Sławomir uświadomił również uczniom, iż każda zabawa, czy to nad wodą, czy na placu zabaw musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo.

Uczniowie wzbogaceni o wiedzę mogą spokojnie rozpoczynać zasłużony wypoczynek. Życzmy udanych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

Kinga Musialik

Skip to content