W środę, 16 kwietnia 2025 r., w naszej szkole odbyło się wyjątkowe przedstawienie z okazji Zmartwychwstania Pańskiego, którego motywem przewodnim były słowa „Przez krzyż do chwały”. Występ został przygotowany przez uczniów klasy IVc SP, pod kierunkiem wychowawczyni p. Darii Hyby oraz p. Marty Wójciak. Dziękujemy także za gościnny udział uczniom klasy 3c oraz uczennicom ze szkolnego koła artystycznego, które zadbały o piękną oprawę muzyczną – wzruszające pieśni i piosenki poruszyły serca publiczności.
Nasi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali sceny przedstawiające najważniejsze wydarzenia Triduum Paschalnego – od Ostatniej Wieczerzy, przez mękę i śmierć Jezusa, aż po radosne Zmartwychwstanie. Przedstawienie przypomniało wszystkim o głębokim znaczeniu Świąt Wielkanocnych i stało się okazją do wspólnej refleksji.
Dodatkowo, podniosłą i niezwykle uroczystą atmosferę tworzyły piękne dekoracje – m.in. symboliczny Grób Pański i krzyż. Serdecznie dziękuję Rodzicom uczniów kl. IVc za ogromną pomoc i zaangażowanie w realizacji tej wyjątkowej scenerii.
Na zakończenie ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak złożył wszystkim świąteczne życzenia, podziękował uczniom i pogratulował pięknego występu. Wręczone zostały także nagrody dla uczestników Konkursu Rodzinnego na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną.
I miejsce:
- Mateusz Agaś
- Julia Nowakowska
II miejsce:
- Maja Piaskowska
- Patrycja Matczak
III miejsce:
- Helena Kopaczyk
- Miłosz Hołtyn
Wyróżnienia: Karolina Fechner, Zofia Zawadzka, Iga Mikołajczak, Mikołaj Kolibowski, Natan Ziółkowski, Zofia Glonek.
Daria Hyba























