Z radością informujemy, że uczennica klasy 7a SP Lena Bąbińska otrzymała wyróżnienie w IV edycji konkursu plastycznego pt. „Zdrowie psychiczne – wyraź je artystycznie”, skierowanego do uczniów klas VI–VIII szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.
Opiekunem artystycznym uczennicy była pani Bożena Sobierajska. Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodych ludzi na problematykę zdrowia psychicznego, podkreślenie jego znaczenia dla dobrostanu człowieka, promocja zdrowia psychicznego, przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorujących psychicznie i znajdujących się w kryzysie psychicznym, a także pogłębienie samoświadomości w zakresie własnego zdrowia psychicznego i potrzeb z nim związanych. Jak poinformowali organizatorzy, konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – łącznie wpłynęły 203 prace z 55 szkół podstawowych. Uczniowie wykazali się dojrzałością, pomysłowością oraz wysokim poziomem artystycznym swoich prac.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 listopada 2025 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu przy Placu Teatralnym 2. Serdecznie gratulujemy Lenie, a także Gabrieli Małachowskiej i Oldze Babińskiej, trafnego i zgodnego z tematem wykonania prac plastycznych. Życzymy kolejnych sukcesów na niwie artystycznej!
Bożena Sobierajska


