Dzień Otwarty w szkole podstawowej dla klas 1-3

W dniu 6 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbył się Dzień Otwarty. Rodzice wraz z dziećmi zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, mogli dowiedzieć się, jak wygląda nauka w Długoszu od klasy pierwszej. Pani Katarzyna Zarzecka omówiła zasady funkcjonowania placówki oraz cechy wyróżniające ją spośród innych włocławskich szkół:
• lekcje zaczynają i kończą się każdego dnia tak samo: 8.00-13.25,
• codziennie dodatkowa godzina przeznaczona jest na odrabianie tkzw. pracy domowej, pod okiem nauczyciela Wychowawcy,
• jako pierwsza szkoła we Włocławku podstawówka Długosza realizuje innowacyjny program matematyki (w zwiększonej ilości godzin na edukację matematyczną w każdym oddziale) opracowany przez p. prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską, szkoła współpracuje z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
• realizowane są zajęcia edukacji przez szachy już od klasy 1
• prowadzona jest nauka matematyki z klockami Lego MoreToMath od klasy 1
• prowadzona jest nauka programowania z klockami LegoWeDo2.0
• w ramach zajęć wychowania fizycznego jedna godzina w tygodniu przeznaczona jest na lekcję tańca
• Każdego dnia po lekcjach odbywają się liczne zajęcia dodatkowe do wyboru dla każdego ucznia, m.in.: aerobik, piłka nożna, j.francuski, j. angielski, robotyka, gry planszowe, matematyka
• placówka objęta jest nowoczesnym monitoringiem, który zwiększa bezpieczeństwo
• Zapraszamy wszystkich chętnych do składania wniosków do klasy 1 SP Długosza do dnia 5 maja br. w sekretariacie szkoły, ul. Wojska Polskiego 2a, tel. 518 014 943.

 

 

Zapraszam do galerii zdjęć na Facebooku.

Skip to content