Pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych GIM i LO

Jak co roku, rekolekcje w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, odbywają się w Wielkim Tygodniu. To pozwala na głęboką refleksję przed rozpamiętywaniem męki Pana Jezusa i cudu Jego zmartwychwstania. 

Tym razem hasłem przewodnim spotkań rekolekcyjnych licealistów i gimnazjalistów jest „Idźcie i głoście”. Podporządkowane tej myśli były dzisiejsze ćwiczenia rekolekcyjne, odbywające się w formie pracy w grupach. Poprzedziło ją wprowadzenie, którego dokonał ks. dyrektor dr Jacek Kędzierski. Następnie został przedstawiony prowadzący rekolekcje – ks. Łukasz Wisiecki, który przyjechał do Długosza z Gdańska wraz z zespołem muzycznym i p. Łukaszem, który przedstawił świadectwo swojego życia.

Wspomniana praca w grupach odbywała się w ramach czterech sekcji: muzycznej, teatralnej, plastycznej i dziennikarskiej. Efekty działań zostaną przedstawione w środę przed Mszą Świętą na zakończenie rekolekcji.

A. Sz.

Skip to content