Moc atrakcji na żużlowej wycieczce do Torunia

Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, grupa 15 uczniów Długosza pod opieką pana Konrada Trokowskiego wyjechała do Torunia, aby w roli kibiców uczestniczyć w sparingowym meczu żużlowym Get Well Toruń – MRGARDEN GKM Grudziądz. Oczywiście nie zabrakło także niedzielnej Mszy św. i tradycyjnego spaceru toruńską Starówką.

W Grodzie Kopernika długoszacy pojawili się krótko przed godz. 11:00 i piechotą przeszli do parafii pw. św. Jakuba Apostoła, gdzie wzięli udział we Mszy św. Niemal wszyscy uczestnicy wycieczki przystąpili do Komunii św., korzystając wcześniej, w razie potrzeby, z sakramentu pokuty i pojednania.

Niektórzy uczestnicy wycieczki po raz pierwszy w życiu jechali pociągiem czy też  tramwajem, którym uczniowie dotarli na MotoArenę. Godzinę przed spotkaniem Klub Sportowy Toruń zorganizował dla kibiców otwarty parking, podczas którego zainteresowani mogli porozmawiać z żużlowcami, zdobyć autograf i zrobić sobie wspólne zdjęcie. Na programie zawodów wydrukowano zdjęcia całej drużyny Get Well Toruń z miejscami na autografy.

Samo spotkanie żużlowe było ciekawe, a uczniowie, którzy w większości po raz pierwszy oglądali speedway na żywo, byli pełni zachwytu. Drużyna Get Well Toruń pokonała ekipę MRGARDEN GKM-u Grudziądz 56:34.

Po meczu uczestnicy wycieczki pojechali tramwajem na toruńską Starówkę, gdzie zjedli lody, zrobili niezbędne zakupy i udali się autobusem miejskim na dworzec. Punktualnie o godz. 21:35 piętnaścioro uczniów zostało odebranych przez rodziców.

Konrad Trokowski

Skip to content