Wyprawa szlakiem zamków krzyżackich – dzień 1

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej pod opieką p. A. Gołębieskiego, p. E. Bieniek, p. K. Kurdubskiej, p. M. Budnickiej i p. W. Piaseckiej wzięli udział w wyprawie „Szlakiem zamków krzyżackich” zorganizowanej przez Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne p. J. Gajewskiego „Travelpoint”. W godzinach porannych dojechaliśmy do zamku krzyżackiego w Gniewie. Po zwiedzeniu twierdzy i wysłuchaniu wielu ciekawych opowieści o życiu zakonników w średniowieczu, czekała nas niemała atrakcja, a mianowicie pokaz jazdy husarskiej. Kawaleria dzielnie szarżowała, zwłaszcza że pogoda spłatała wszystkim psikusa i zaczął padać śnieg. Następnym wyzwaniem był zamek w Malborku. Spędziliśmy tam kilka godzin, chodząc korytarzami i krużgankami. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o codziennym życiu Wielkiego Mistrza. Wieczorem bawiliśmy się na plaży w Gdyni i podziwialiśmy księżyc w pełni. A jutro jeszcze pobędziemy w Trójmieście…

Galeria zdjęć

Skip to content