Akcja “Opatrunek na ratunek”

W naszej szkole prowadzona była zbiórka środków opatrunkowych dla szpitali w Afryce. Odbyła się ona w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”, którą zorganizowała Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania, a którą świetlica szkolna koordynowała wraz z wolontariuszami. Zbieraliśmy bandaże (dziane, elastyczne), gazy (jałowe i niejałowe), kompresy , plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, watę, a nawet igły i strzykawki. Za włączenie się w tę szlachetną inicjatywę otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie od fundacji.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym dziele niesienia pomocy potrzebującym w dalekiej Afryce. W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuowali tę akcję, a także inne organizowane przez Redemptoris Missio w myśl hasła: „Nietrudno jest być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

  Paulina Iwańska i Sandra Iwańska

 

Skip to content