Wycieczka do Torunia pełna atrakcji!

W niedzielę 7 maja grupa 14 uczniów naszego gimnazjum pod opieką pana Konrada Trokowskiego udała się na kolejną sportową wycieczkę do Torunia. Długoszacy uczestniczyli w niedzielnej Mszy św., a następnie obejrzeli mecz speedrowerowy i mecz żużlowy oraz spotkali się z Adamem Bożejewiczem – toruńskim speedrowerzystą, drużynowym mistrzem świata juniorów i indywidualnym wicemistrzem Polski. Każda z tych wycieczek jest pełna atrakcji, ale w zgodnej opinii uczniów właśnie ten wyjazd był najciekawszy z dotychczasowych.

Z Włocławka wyjechaliśmy wcześnie rano i ok. godz. 10.00 byliśmy w Toruniu. Pobyt w w tym mieście rozpoczęliśmy od spaceru Starówką i Bulwarem Filadelfijskim. O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i niemal w komplecie przyjęliśmy Komunię św. Następnie przyszedł czas na emocje sportowe.

Ok. godz. 14.00 zjawiliśmy się na torze speedrowerowym położonym na terenie toruńskiego lotniska, by na żywo obejrzeć mecz miejscowego TSŻ-u ze Śląskiem Świętochłowice. Starcie zakończyło się pewną wygraną gospodarzy – aktualnych drużynowych mistrzów Polski. Po meczu pan Konrad Trokowski zorganizował spotkanie z zawodnikiem TSŻ-u – drużynowym mistrzem świata juniorów i wicemistrzem Polski – Adamem Bożejewiczem. Mogliśmy usłyszeć o początkach tej dyscypliny sportu w kraju nad Wisłą oraz o przebiegu kariery Adama. Po bardzo interesującym spotkaniu zawodnik udostępnił nam swój rower i tor speedrowerowy, udzielając kilku wskazówek jazdy w kółko na rowerze bez hamulców i bez przerzutek. Skorzystaliśmy z okazji i pokonaliśmy kilkanaście okrążeń toruńskiego toru, ale próba szybkiej jazdy kończyła się na płocie. Przekonaliśmy się, że speedrower to trudny, wymagający i specyficzny sport, co pozwoliło nam jeszcze bardziej docenić osiągnięcia Adama Bożejewicza.

Po szybkiej wizycie w CH Toruń Plaza i obiedzie, udaliśmy się na MotoArenę, aby obejrzeć spotkanie IV kolejki PGE Ekstraligi Get Well Toruń – FOGO Unia Leszno. Tuż przed meczem zaczął padać deszcz, dlatego pojedynek został opóźniony o ponad 90 minut. Na szczęście znacznie wzrosło tempo jego rozgrywania, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć wszystkie piętnaście wyścigów tego znakomitego meczu. W wielu wyścigach emocje sięgały zenitu, a wynik przez całe spotkanie był „na styku”. Drużyna Get Well poniosła niestety czwartą porażkę w tym sezonie i jako jedyna pozostaje jeszcze bez zwycięstwa. Ze stadionu wychodziliśmy jednak bardzo zadowoleni, gdyż pierwszy raz w życiu mogliśmy obejrzeć spotkanie o punkty w ramach rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski na najnowocześniejszym stadionie żużlowym świata.

W bardzo szybkim tempie musieliśmy udać się na tramwaj, a następnie autobusem dostaliśmy się na Dworzec Główny PKP i koleją wróciliśmy do Włocławka. Co ciekawe, żaden z nas nie miał problemów z porannym wstaniem do szkoły! Na pewno odbędą się kolejne „wyjazdy żużlowe” jeszcze w tym roku szkolnym!

Wszyscy uczestnicy wycieczki wyrażają szczere podziękowania Panu Jakubowi Michalskiemu – pracownikowi Klubu Sportowego Toruń za nieocenioną pomoc przy organizacji naszego uczestnictwa w niedzielnym meczu żużlowym!

Konrad Trokowski

Skip to content