MIĘDZYNARODOWY KONKURS “KANGUR MATEMATYCZNY 2019” w Długoszu-podsumowanie

Trzy miesiące temu, tradycyjnie jak co roku w marcowy czwartek, gościliśmy w Długoszu – “Kangura”. Później przez dwa miesiące z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki. Dziś można podsumować konkurs.

Do konkursu przystąpiła 157 DŁUGOSZAKÓW. To absolutny rekord NASZEJ SZKOŁY!!! Podczas gali laureatów dowiedzieliśmy się, że w naszym województwie też padł rekord uczestników. W tym roku każdy uczestnik otrzymał upominek: układankę przestrzenną w postaci kuli – breloczka.

6 czerwca 2019r. w SP nr 14 we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”. W tym roku uczniowie Długosza otrzymali wiele wyróżnień i tytułów Uczniów Bardzo Dobrych:

Żaczek: 1 wynik bardzo dobry
Maluch: 5 wyróżnień
Beniamin: 5 wyróżnień,
Kadet: 3 wyróżnienia i 1 wynik bardzo dobry,
Junior: 6 wyróżnień,
Student: 1 wyróżnienie i 1 wynik bardzo dobry.

Na galę podsumowującą zapraszani są uczniowie z tytułem laureata i wynikami bardzo dobrymi. Tytuł laureata na cały region włocławski zdobyło dwóch uczniów. Niestety ze względu na liczne wycieczki szkolne z naszej szkoły nagrodę za wynik bardzo dobry osobiście odebrała tylko jedna uczennica Agatka Buława z 2 kl SP, którą wspierała mama i wychowawczyni pani Gabriela Goszcz ( pomocnik koordynatora w grupie MALUCHÓW i ŻACZKÓW). Pozostałe nagrody w imieniu Uczniów Bardzo Dobrych odebrała pani Joanna Karwowska – koordynator szkolny ZSK Kangura Matematycznego. Warto podkreślić, że w grupie najstarszej w całym regionie włocławskim było tylko trzech nagrodzonych za wynik BARDZO DOBRY. W tej wyjątkowej trójce pojawia się uczeń naszej szkoły, II kl. LO Kacper Kotkiewicz.
Nagrody za wyróżnienia zostaną rozdane na Dniach Matematyki. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Karwowska

Skip to content