XXXVI Plener malarski z cyklu Włocławek w malarstwie i rysunku pt. „BULWARY NAD WISŁĄ”.

W niedzielę 14 maja 2017 Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku  tradycyjnie zorganizowało  XXXVI Plener malarski z cyklu Włocławek w malarstwie i rysunku  pt. „BULWARY NAD WISŁĄ”. Plener malarski wpisał się w obchody Roku Rzeki Wisły 2017 ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej.

Celem pleneru było zainteresowanie uczniów zabytkami i przyrodą miasta, kształtowanie wrażliwości na piękno natury nadwiślańskiej oraz rozwijanie zdolności plastycznych.  Zadaniem uczestników pleneru było przeniesienie na karton fragmentów bulwarów nadwiślańskich.

Publiczną Szkołę Podstawową im. ks. Jana Długosza we Włocławku reprezentowali:

  • Lena Wolska 2b
  • Natalia Nawrocka      2b
  • Izabela Tyrjan    2b
  • Marika Skrzypińska   2c
  • Jan Gemeinert 3a
  • Dominika Smolińska 3b
  • Maria Fryżewska 4a
  • Olivia Prouve         4a
  • Hubert Olszewski 5

 

Uczestnicy pleneru pracowali niezwykle intensywnie wykonując prace malarskie w plenerze. Tematem prac uczniów  były krajobrazy nadwiślańskie oraz  obiekty usytuowane nad Wisłą. Opiekunem uczniów była pani Bożena Sobierajska. W zmaganiach artystycznych uczniom towarzyszyli rodzice.

Gratulujemy !!!

Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy poplenerowej odbędzie się w dniu 3 czerwca (sobota) o godz. 11.00 w gmachu muzeum, ul Słowackiego 1 a we Włocławku.

Bożena Sobierajska

Galeria zdjęć

Skip to content