„Zwierzęta domowe” – historia o stworach ciekawych, frapujących…

W czwartkowe przedpołudnie  25 maja 2017 roku uczniowie klasy 4a Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku w ramach przedmiotu plastyka  wraz z panią Bożena Sobierajską wybrali  się do Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Wizyta miała na celu  zapoznanie się  z wystawą autorstwa pani prof. ASP w Krakowie Mariolą Wawrzusiak pt. „Zwierzęta domowe”. Ekspozycja nie opowiadała  o domowych zwierzętach,lecz  była historią o stworach ciekawych, pasjonujących oraz przerażających. Wyeksponowany zwierzyniec, to zwierzęta spawane z zardzewiałej stali- . medytujące i krzykliwe małpy, poddane mrówki iniema sowa. Po aktywnym obejrzeniu wystawy po kierunkiem pani Renaty Kamionka, uczniowie uczestniczyli w drugiej części zajęć wykonując pracę plastyczną nt. „Zwierzaki cudaki”

Należy podkreślić, że wizyta była dla uczniów  pełna wrażeń artystycznych.

Bożena Sobierajska

Skip to content