Rozwijamy się kolorowo!

Lipiec.. ciepły, kolorowy, słoneczny. Miesiąc kwitnienia lip. I stąd też jego nazwa.

W naszym przedszkolu również kwitną… dzieci! Które z przyjemnością bawią się, a przy tym rozwijają.

W ostatnim czasie podczas zajęć malowaliśmy farbami, i tym samym ćwiczyliśmy ruch naszych rączek. Każdemu dziecku udało się pięknie i starannie pomalować wybrane zawieszki z masy solnej.

W rączki wpadła nam również miękka kolorowa plastelina, która posłużyła do stworzenia mozaiki. Dzieci usprawniły swoje małe paluszki.

Również klocki pomogły nam w rozwijaniu wyobraźni. Dzieci przy okazji tych zajęć miały możliwość tworzenia przeróżnych konstrukcji. Klocki drewniane czy klocki Lego Duplo. Jest to zajęcie, które umożliwia dzieciom rozwijać wyobraźnię, również tę przestrzenną. Poprzez układanie klocków dzieci ćwiczą zręczność palców, swoje zdolności poznawcze, współpracę w grupie. Chłopcy budują chętnie wysokie wieże, zamki, pojazdy, a dziewczynki zwierzęta, kwiaty czy domki. Czasem pojawiają się zupełnie oryginalne konstrukcje z klocków. Tak, jak wcześniej wspomniałam, przy okazji zajęć z klockami dzieci mają możliwość rozwijania również tej zdolności społecznej, która jest ważna dla nich, ponieważ muszą się komunikować ze sobą podczas zabawy, nazywać pewne elementy, ich kolory.

Takie zajęcia to miła zabawa, która przynosi wiele korzyści.

Karolina Szałek

Skip to content