Sześciolatki odwiedziły parafialne mini zoo w Topólce.

W środę 19 lipca grupa dzieci uczęszczająca do naszego przedszkola w czasie wakacji,  wraz z wychowawcą odwiedziła parafialne mini zoo w Topólce.

Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska lamę, kucyka, osiołka, kozy, chomiki, węże, żółwie, jaszczurkę oraz różnego rodzaju  ptaki. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda codzienna opieka nad zwierzętami, niektóre z nich można było pogłaskać oraz nakarmić. Takie spotkania  „ oko w oko” ze zwierzętami,  zawsze budzą entuzjazm i ciekawość oraz  dostarczają dzieciom wielu nowych wrażeń i radości. Widać to było po minkach naszych dzieci.

Pobyt w mini zoo  był wspaniałą lekcją przyrody na świeżym powietrzu w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Wielką radość sprawiły przedszkolakom również  wspólne zabawy na placu zabaw.

Na koniec dzieci zwiedziły kościół  pw. Miłosierdzia Bożego w Topólce, wspólnie zmówiły modlitwę oraz podziękowały Proboszczowi ks. kan. Antoniemu Wojciechowskiemu za możliwość pobytu na terenie parafii, poświęcony Nam czas oraz słodki poczęstunek.

Paulina Makowska

Skip to content