Dzień Anioła Stróża w przedszkolu.

Dnia 3 października grupa 4, 5 i 6-latków kontynuowały “Święto Anioła Stróża”, tym razem w budynku naszego przedszkola. Dzieci przygotowały dla klas 1-3 krótki program artystyczny, gdzie mogły zaprezentować swoje zdolności aktorskie i wokalne.

Następnie dla naszych kochanych aniołków czekała słodka niespodzianka- tort w kształcie anioła, który upiekła- mama Leny Balcerowskiej z grupy “Biedronek”. W imieniu dzieci i nauczycieli serdecznie dziękujemy.

Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolaków również obchodziły Dzień Anioła Stróża. By uczcić to święto same zamieniły się w małe aniołki. Miały białe stroje, skrzydła i aureole. Maluchy obejrzały figurki i ilustracje przedstawiające anioły i próbowały je opisać. Dowiedziały się, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który się nim opiekuje oraz chroni od zła i niebezpieczeństw. Zatańczyliśmy też wspólnie taniec ku czci naszych Aniołów Stróżów. Przedszkolaki pokolorowały postać anioła i otrzymały obrazek z modlitwą „Aniele Boży”, którą codziennie wspólnie odmawiamy.

Marta Antczak

Justyna Paczkowska

Skip to content