Wizyta pani funkcjonariusz Straży Miejskiej w przedszkolu.

17 listopada Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” odwiedziła funkcjonariusz Patrolu Szkolnego ze Straży Miejskiej pani Marta Świątkowska.

Celem spotkania było omówienie w jaki sposób zachowywać się w kontakcie z osobą obcą. Pani Strażnik apelowała o przestrzeganie zakazu oddalania się z osobą nieznajomą, wsiadania do samochodu, brania od niej jakichkolwiek rzeczy oraz przekazywania jej danych osobowych.

Pod okiem pani funkcjonariusz  dzieci ćwiczyły  scenki sytuacyjne, w których odmawiały zabawy, rozmowy czy oddalenia się z nieznajomym.

Pani Marta przypominała dzieciom, aby zawsze kierowały się zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do obcych im osób.

Przedszkolaki miały również  możliwość nauczenia się ostrożnego zachowania wobec psa oraz odpowiedniej reakcji w przypadku jego ataku. Funkcjonariuszka objaśniła krok po kroku jak przyjmuje się bezpieczną pozycję tzw. żółwika.

Dziękujemy pani funkcjonariusz Straży Miejskiej za wizytę, cenne rady i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa naszych najmłodszych Długoszaków.

Paulina  Makowska

Skip to content