Twórcze warsztaty w przedszkolu – „Wieniec adwentowy”

W religii chrześcijańskiej Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wieniec adwentowy to ważny element tego okresu. Każda z jego części mają dla chrześcijan znaczenie symboliczne. Kolisty kształt i wiecznie zielone gałązki przypominają o życiu wiecznym. Cztery świece oznaczają nadzieję i odpowiadają czterem niedzielom Adwentu. Wieniec jako całość wyraża radość z oczekiwania na narodziny Jezusa.

Dnia 30 listopada poraz kolejny odbyły się w naszym przedszkolu twórcze warsztaty dla rodziców i  dzieci. Celem warsztatów było wykonanie wieńca adwentowego.

Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego rodzice i ich pociechy wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Kolejne warsztaty już przed Wielkanocą. Zapraszamy!

Justyna Paczkowska

Skip to content