Z kamerą wśród Piastów

Miło mi zakomunikować, że uczennice VIIa Długosza – Matylda Milczarek i Zofia Naumowicz zdobyły drugie miejsce w konkursie filmowym „Z kamerą wśród Piastów”. Konkurs miał na celu popularyzację i promocję kujawsko-pomorskiego odcinka Szlaku Piastowskiego wśród mieszkańców regionu, a także aktywizację dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiego filmu promocyjnego, który mógł dotyczyć między innymi całości, fragmentu Szlaku lub poszczególnych miejsc znajdujących się na kujawsko-pomorskim odcinku Szlaku Piastowskiego, historii, tradycji z nim związanych czy też współczesnego jego funkcjonowania.

W dniu 14 grudnia o godzinie 10:00 w Centrum Kultury Browar B. odbyła się gala wręczenia nagród laureatom tegoż konkursu połączona z profesjonalnymi warsztatami filmowymi pod tytułem „Film jako narzędzie opowiadania historii”.

Warto tutaj dodać, że warsztaty poprowadził Remigiusz Zawadzki – scenarzysta, producent, autor sekwencji filmowych do spektakli teatralnych w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W latach 1993 – 2003 pracował przy organizacji międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Laureat nagrody Flisaka TOFIFEST 2016 dla wybitnego twórcy filmowego z regionu kujawsko-pomorskiego.

Korzystając z okazji chcę podziękować pani Paulinie Iwańskiej, która w moim zastępstwie opiekowała się uczennicami.

Anna Baranowska

Skip to content