„Święta dawniej i dziś” – pogadanka i warsztaty plastyczne w przedszkolu.

15 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Kalinę Ciesielską, która pracuje w Muzeum Etnograficznym we Włocławku, a prywatnie jest mamą dwójki naszych wychowanków – Marcela  i Mai . Pani Ciesielska opowiedziała dzieciom o zwyczajach bożonarodzeniowych jakie były kiedyś i jakie kultywowane są dziś. Mówiła m.in. o wigilijnych potrawach i tradycji ubierania bożonarodzeniowego drzewka. Następnie przeszliśmy od słów do czynów i wykonaliśmy ozdoby choinkowe – kolorowe ptaszki,a także piękne przestrzenne Mikołaje.

Serdecznie dziękujemy Pani Kalinie Ciesielskiej za przybycie, ciekawe opowieści i twórcze, warsztaty. Prace naszych przedszkolaków można podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.

                                                                                                               Marta Antczak

Skip to content