Rozmawiamy o bezpieczeństwie

W  przedostatnim tygodniu grudnia   2017 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku i Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Długosza uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Pan Policjant szczególną  uwagę zwrócił na kwestie dotyczące poprawnych zachowań w relacjach w grupie rówieśniczej oraz  konsekwencji ich łamania. Pan sierżant Aleksander Pradun uwypuklił także sprawy   dotyczące poszanowania cudzej własności.  Podczas spotkania Pan Policjant wskazał  także na  zagrożenia w Internecie. Szczegółowo   omówił zjawisko cyberprzemocy, zwracając uwagę na następujące zachowania: ośmieszanie, obrażanie, straszenie, nękanie czy też poniżanie kogoś za pomocą Internetu albo telefonu komórkowego; podszywanie się pod kogoś w portalach społecznościowych, na blogach, wiadomościach e-mail lub komunikatorach; włamanie się na czyjeś konto; publikowanie oraz rozsyłanie filmów, zdjęć albo informacji, które kogoś ośmieszają; tworzenie obrażających kogoś stron internetowych lub blogów; pisanie obraźliwych komentarzy na forach, blogach, portalach społecznościowych.  Pan Policjant omówił, jak zachować się w sytuacji, kiedy osoba doświadcza lub jest świadkiem cyberprzemocy. Kolejną kwestią, jaka poruszył było bezpieczeństwo podczas zbliżającej się przerwy świątecznej.

Spotkanie było okazją do podsumowania konkursu na plakat „Znam Prawa Dziecka „ , którego organizatorem był SU szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Bożeny Sobierajskiej.

Pan Policjant zwycięzcom wręczył dyplomy i przekazał gratulacje. Oto wyniki:

I miejsce – klasa 5b

II miejsce – kl. 4b

III miejsce – kl. 5 a

IV miejsce – 4a

Gratulujemy !!!

Organizatorzy spotkania z Policją:

 Szkoła Podstawowa: p. Bożena Sobierajska

Gimnazjum: p. Sandra Iwańska

Skip to content