Spotkania wigilijne w szkole podstawowej

„Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły.
Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły.
Radość ludzi wszędzie słynie…”

Tradycyjnie w ostatnim dniu zajęć przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza przygotowują i uczestniczą w spotkaniu wigilijnym. Przecież nauczyciele i uczniowie oraz ich rodzice tworzymy w swych klasach małe rodziny. Śpiewając kolędy, czytając Pismo Święte, dzieliliśmy się opłatkiem składając życzenia świąteczne, aby później zasiąść do  pięknie nakrytych stołów.

Ksiądz dyrektor Jacek Kędzierski odwiedził każdą z klas, składając życzenia wychowawcom, uczniom i ich rodzicom. Nawiazując do słów patrona mijającego roku 2017, brata Alberta (Adama Chmielowskiego), życzył, abyśmy byli tak dobrzy jak chleb, a miłość Bożą poczuli w szkole i w naszych rodzinach. Wspólnie spędzony czas w tak wyjątkowy dzień to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Oby przez cały następny rok towarzyszył Nam  blask BETLEJEMSKIEJ GWIAZDKI.
Życzymy wszystkim BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT, dobra i szczęścia w nadchodzącym roku!

Kamila Kurdubska

Wigilia w klasie 1b SP

fot. E. Jabłońska

Skip to content