Jasełka w przedszkolu

Dnia 22 grudnia o godzinie 13.00 w Katolickim Publicznym Przedszkolu “Pod Aniołem Stróżem” odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały tajemnice Świąt Bożego Narodzenia.

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten wyjątkowy czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Następnie Dyrektor ks. dr Jacek Kędzierski złożył wszystkim zebranym bożonarodzeniowe życzenia i poświęcił opłatek. Odczytano również fragment Ewangelii św. Łukasza, opowiadający o narodzinach Dzieciątka.

Nieco później czekała dla dzieci niespodzianka. Do przedszkola przybył Św. Mikołaj. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Justyna Paczkowska

Skip to content