Msza pierwszopiątkowa najmłodszych długoszaków

Każdy pierwszy piątek miesiąca wpisuje się w serca naszych najmłodszych długoszaków uczestnictwem we Mszy Świętej u sióstr ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Celem modlitewnych spotkań jest nauczenie tych najmłodszych czynnego zaangażowania w Liturgię i wyrobienie w u nich odpowiedniej postawy godnej miana chrześcijanina. Ksiądz Marcin wspólnie z siostrą Pauliną, pod czujnym okiem opiekunów i pani wicedyrektor Pauliny Kłonowskiej, te cele starają się realizować. Dla dzieci przede wszystkim Msza Święta nie powinna być nudna, ważny jest śpiew, trochę ruchu i odpowiednio przekazane kazanie.

W styczniowy pierwszy piątek, gdy trwaliśmy jeszcze w radości wynikającej z narodzenia Jezusa, nie mogło zabraknąć Mędrców zmierzających przywitać Jezusa. Jak się okazało, dla księdza Marcina korona królewska nie jest wcale taka lekka, dlatego poszukiwał pomocy. Nie trzeba było na nią długo czekać, zresztą sami zobaczcie.

Ks. Marcin Lewandowski

Skip to content