Długoszacy na „TALENT SHOW” w Browarze B.

Wielu młodych ludzi marzy o popularności, chcą być znani i często z zaciekawieniem spoglądają na tzw. osoby z mediów. Dość dużą oglądalnością wśród młodzieży cieszą się programy typu „talent show”. Specjaliści twierdzą, że aby osiągnąć sukces i zaistnieć w świecie mediów, trzeba mieć zapewne osobowość, umiejętności, stworzyć ciekawy wizerunek i oczywiście koncepcję na występ.

2 lutego 2018 r.  uczniowie z klas piątych, szóstych i siódmych Długosza uczestniczyli w warsztatach filmowych realizowanych przez „Teatr Show” z Wrocławia. Podczas spotkania, które miało miejsce w Centrum Kultury Browar B, długoszacy zostali wprowadzeni w tajniki nowoczesnych mediów i poznali kulisy produkcji teledysków. W czasie wspólnej zabawy młodzież mogła zobaczyć plan zdjęciowy i dowiedzieć się, jak pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwięku, światła i aktorzy. Na dużym ekranie uczestnicy warsztatów obserwowali przebieg zajęć.

Niebywałą atrakcją była realizacja teledysku z udziałem uczniów, gdyż kilka osób wybranych z widowni wcieliło się w rolę aktorów. Wielki entuzjazm wzbudził także występ Zofii Linowieckiej z klasy 5a, która przygotowała pokaz akrobatyczny.

Z całą pewnością długoszacy świetnie się bawili, a ci najodważniejsi poczuli dreszczyk emocji na scenie. Takie zajęcia świetnie połączyły edukację i rozrywkę oraz twórczo aktywizowały uczniów. Warsztaty zorganizowane przez „Teatr Show” okazały się świetną formą realizacji tematów związanych z mediami. Zrealizowany podczas warsztatów materiał filmowy zostanie przekazany do profesjonalnego studia postprodukcji w celu zmontowania, udźwiękowienia i dodania efektów komputerowych. Zatem czekamy na film.

Wioletta Piasecka

Skip to content