Pierwszopiątkowa Msza św. najmłodszych długoszaków

Dzisiaj, 2 lutego, przypada pierwszy piątek miesiąca, a ponadto w Kościele przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka ewangelicznego wydarzenia, gdy po 40 dniach od Bożego Narodzenia Maryja z Józefem ofiarowali małego Pana Jezusa w świątyni, gdzie starzec Symeon i prorokini Anna rozpoznali w Nim wyczekiwanego Mesjasza. W Kościele tego dnia po raz ostatni śpiewamy kolędy.

W związku z dzisiejszym świętem starsze grupy przedszkolne oraz dzieci z  klas 1-3 Szkoły Podstawowej rozpoczęły dzień od uczestnictwa we Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi.

Podczas homilii sprawujący Eucharystię ks. Marcin wyjaśnił dzieciom, na czym polegało Ofiarowanie Pańskie w czasach, gdy Pan Jezus przyszedł na świat oraz dlaczego właśnie dzisiaj wierni przynoszą do kościoła gromnice. Kapłan powiedział, że zapalona świeca, dzisiaj i na każdej Mszy Świętej, symbolizuje światło Chrystusa, które powinniśmy wszyscy zanieść do naszych domów, szkoły, przedszkola czy pracy. Ma również zachęcać wszystkich do życia przepełnionego modlitwą i dobrymi uczynkami wobec innych: koleżanek i kolegów, nauczycieli, rodziców… W ten sposób trzeba troszczyć się, aby światło Pana Jezusa, które zostało zapalone w naszych sercach, nie zgasło.

 

Anna Szczerbiak

Skip to content