„Nikifor kontra Zagajewski” w Antresoli Centrum Kultury Browar B.

Dnia 1 lutego 2018 r. wychowankowie internatu zwiedzili wystawę pt. „Nikifor kontra Zagajewski” wyeksponowaną w Centrum Kultury Browar B. Wystawa obejmuje dwóch wybitnych artystów tworzących nurt  Art Burt czyli wszelkie formy sztuki tworzone nieprofesjonalnie i spontanicznie.

We wspaniały sposób zostały  porównane wizje malarza z wizjami rzeźbiarza. Prezentowane prace bohaterów pozwoliły lepiej poznać zarówno artystę z naszego miasta Stanisława Zagajewskiego, jak i Nikifora Krynickiego, którzy zamknięci w swoim świecie odczuwali potrzebę ciągłego tworzenia. Ich prace  zostały docenione pod koniec życia i uznane na całym świecie.

Ekspozycje wzbudzają ogromne refleksje nad dziełami oraz ukazują niełatwe życie artystów.

Spotkanie ze sztuką w Browarze B jest już kolejnym spotkaniem ze sztuką zorganizowanym przez działające w internacie Koło Miłośników Kultury.

Paulina Kaszuba

Skip to content