Motylki na warsztatach w Muzeum.

Grupa „Motylków” dnia 8.02.2018 r. pod opieką wychowawczyni p. Pauliny Makowskiej i p. Agnieszki Janiak po raz kolejny udała się z wizytą do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom na czym polegały kujawskie zapusty dawniej i dziś. Przedszkolaków najbardziej zaciekawił fakt, że w zapustach biorą udział autentyczni przebierańcy, którzy już od tłustego czwartku do wtorku zapustnego odwiedzają mieszkańców swoich wsi i miasteczek. Grupom towarzyszą muzykanci, niekiedy całe kapele czy orkiestry dęte.

Dzieci z zaciekawieniem obejrzały wyświetlony film o zapustach kujawskich.  Na ogromnym stole przygotowano masę materiałów plastycznych tj. fragmenty materiału, bibułę, papier kolorowy i watę. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do pracy i z niewielką pomocą pań prowadzących spotkanie wykonały: kozy, konie, bociany i niedźwiedzie. Ogromna była radość dzieci kiedy mogły zrobić sobie zdjęcie, we własnoręcznie przygotowanych strojach zapustnych. W imieniu zachwyconych spotkaniem  przedszkolaków, jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do zorganizowania dzisiejszych warsztatów.

                                                                                                                                                     Agnieszka Janiak

Paulina Makowska

Skip to content