Drzwi Otwarte w „Małym Długoszu” klasach 1 – 3 SP

W dniu wczorajszym, tj. 7 marca, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza, klasy 1-3 SP, „otworzyła drzwi” dla wszystkich zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną. W tym dniu zaprezentowaliśmy przybyłym dzieciom i rodzicom szereg atrakcji oraz najważniejsze informacje dotyczące roku szkolnego 2018/2019.
Ksiądz Dyrektor w swoim wystąpieniu opowiedział o rekrutacji, przedstawił bogatą ofertę edukacyjną szkoły. Podkreślał, że jako szkoła katolicka uczymy i wychowujemy w oparciu o chrześcijańskie wartości, dbamy o duchowy rozwój dzieci od najmłodszych lat.
W dalszej części spotkania nasi wspaniali długoszacy, zaprezentowali wybrane talenty. Nie zabrakło wśród nich: gry na instrumentach muzycznych, pięknych recytacji oraz tańca – „dance aerobiku”, w ramach zajęć Uczniowskiego Klubu Sportowego „Długosz”, który organizuje również: szachy, piłkę nożną, gimnastykę korekcyjną.
W taki sposób przygotowane Drzwi Otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem. Licznie przybyli goście mogli zwiedzić szkołę. Zobaczyć zorganizowane tym czasie pokazowe zajęcia dodatkowe m.in.: lego, robotykę, plastyczne, kulinarne „Kuchcikowo”, prezentowane też były gry korytarzowe oraz tablice interaktywne, kreatywne gry matematyczne. W stołówkach szkolnych popis dawało koło kulinarne „Kuchcikowo”, które osładzało zwiedzanie, częstując pysznymi babeczkami. Szczególnym zainteresowaniem wśród przyszłych długoszaków cieszyły się zajęcia logopedyczne i warsztaty techniczno-plastyczne zorganizowane przez naszą świetlicę szkolną. Podczas warsztatów dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę, wykonywały różne przedmioty z masy solnej. Warsztaty te rozwijały kreatywność oraz małą motorykę u dzieci. W nawiązaniu do wczorajszego Dnia Logopedy, dzieci w  świetlicy szkolnej, we wspomnianym kąciku, mogły rozwijać mowę, dykcję i artykulację.
Nasi mali goście nie chcieli opuszczać terenu szkoły, bawiąc się świetnie na placu zabaw oraz Podwórku Talentów Nivea, którym byli zafascynowani.
Jesteśmy szkołą publiczną, która prezentuje wysoki poziom nauczania, przywiązanie do wartości chrześcijańskich w wychowaniu przyszłych pokoleń, bezpieczeństwo uczniów oraz życzliwą atmosferę – ZAPRASZAMY DO DŁUGOSZA!

Paulina Kłonowska – wicedyrektor

Skip to content