Warsztaty Przedmiotu w Teatrze Imresaryjnym.

Prawdziwa scena, gra aktorska, czyli… jak to jest być aktorem na scenie teatralnej? Dzieci z grupy „Biedronki”, dnia 9 marca, miały okazję poznać odpowiedź na to pytanie i doświadczyć wielu emocji związanych z przebywaniem na prawdziwej scenie. Przedszkolaki pod opieką p.  Justyny Paczkowskiej i p. Anny Szczerbiak, wzięły udział w warsztatach teatralnych, które odbyły się w Teatrze Imresaryjnym we Włocławku.

Na początku spotkania dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjno – ruchowych, aby poczuły pewność siebie znajdując się po drugiej stronie widowni. Podczas warsztatów nie zabrakło wielu ciekawych ćwiczeń, dzięki którym „Biedronki” mogły doświadczyć form ekspresji: w mowie, ruchu, śpiewie. Dzieci poprzez zabawy teatralne na scenie dowiedziały się jak bardzo ważna jest w pracy aktora dbałość o swój głos, wyrazistość mowy, ćwiczenia artykulacyjne oraz odwaga na scenie.

Drugim etapem warsztatów było zwiedzanie tej części teatru, do której wstęp mają tylko aktorzy i pracownicy teatru. Przedszkolaki poznały wszystkie pomieszczenia, w których aktorzy przygotowują się do występów, obejrzały kostiumy i rekwizyty oraz zapoznano ich z prawidłowym (niekiedy trudnym) nazewnictwem poszczególnych części teatru.

Dzieciom bardzo podobały się warsztaty teatralne. Uśmiechy, radość w oczach, zaskoczenie stanowiły ewidentny dowód na to, że pobyt w teatrze wywarł ogromne wrażenie. „Biedronki” nie mogą się już doczekać kolejnych wizyt w teatrze.

 

Anna Szczerbiak

Skip to content