Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

,,A więc żegnaj zimo, witaj wiosno!”

Pierwszy dzień wiosny to zapowiedz cieplejszych dni. Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, liśćmi i kwiatami. Z tej okazji w Małym Długoszu odbyły się obchody pod hasłem: ,,Maszeruje Wiosna”. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły przebrani za wiosenne kwiaty. O godz. 10.30. wyruszyliśmy na poszukiwanie nadchodzącej wiosny. Niestety pogoda nie rozpieszczała nas, było zimno, wiał wiatr – ale nie traciliśmy nadziei na spotkanie z wiosną. Dzieci witały wiosnę śpiewem i radosnymi okrzykami. To był niesamowity oraz nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele.  Wszyscy uczniowie w pełni  zaangażowali się, aby szumnie, energicznie i z dużym  entuzjazmem pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Obchody upłynęły w radosnej i wiosennej atmosferze.

Marta Trela

Ula Bordyn

Katarzyna Matuszewska

Joanna Filińska

Skip to content