Dzień Wiosny w przedszkolu.

W środę, 21 marca wszystkie dzieci z naszego  przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, każda grupa przedszkolaków ubrana była w inny kolor: “Pszczółki” na żółto, “Biedronki” na czerwono, “Sówki” na  niebiesko, a “Motylki” na zielono. Było kolorowo i bardzo wiosennie.

Na początku wychowankowie pożegnały Panią Zimę i powitały Panią Wiosnę, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Przedszkolaki śpiewały piosenki o tematyce związanej z tą porą roku: “Przyszła wiosna”, “Wiosno, wiosno”, a grupa “Biedronek” zaprezentowała taniec do utworu” Ptaszku, mój ptaszku”. Nie zabrakło wiosennych zagadek, wspólnej pracy plastycznej  na temat “Wiosenne drzewo” i pamiątkowego zdjęcia u boku Pani Wiosny. Na koniec wszyscy w radosnych humorach wybrali się na wiosenny spacer, w poszukiwaniu pierwszych zielonych listków, pączków, ptaków.

Dzisiejszego dnia wiosna zagościła nie tylko na dworze, ale i w sercach wszystkich przedszkolaków.

 

                                                                                        Justyna Paczkowska

Skip to content