Dzień Języków Obcych

9 maja obchodzony jest Dzień Europy, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. W tym dniu przypada rocznica podpisania historycznej „deklaracji Schumana”. W małym Długoszu tego dnia odbywa się Europejski Dzień Języków Obcych. Tak było i w tym roku. Każda klasa prezentowała wybrane państwo UE, przygotowała degustację potraw z danego kraju oraz piosenkę lub taniec związany z danym państwem.

Wybór państw był następujący:
kl. 1a – Wielka Brytania
kl. 1b – Dania
kl. 1c – Włochy
kl. 2 – Niemcy
kl. 3a – Holandia
kl. 3b – Belgia
kl. 3c – Hiszpania
W Dniu Europy  w SP nie zabrakło również konkursu o Unii Europejskiej. W konkursie udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. A oto wyniki:
I miejsce – Igor Lewandowski (kl. 2)
II miejsce – Kazimierz Parcheta (kl. 2)
III miejsce – Weronika Lawręc (kl. 2)
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę :))

Klaudia Majewska-Rybacka

Skip to content