Dzień Tańca w przedszkolu

W poniedziałek  7 maja br.,  obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Tańca. Jak powszechnie wiadomo, taniec to wspaniała forma aktywności ruchowej dająca wiele radości i zadowolenia.

Tego dnia przedszkolaki przybyły do przedszkola w tanecznych nastrojach. Dziewczynki założyły sukienki do tańca, zaś chłopcy kolorowe stroje. Zabawę rozpoczęliśmy od radosnego powitania tańcem integracyjnym. Następnie dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie mamy rodzaje tańca, a także próbowały określić, co to za taniec oraz prezentowały sposób wykonania danego tańca. Wspólny taniec dyskotekowy dodał energii i podniósł poziom euforii na dalszą część zabawy. Nie zabrakło również  tańca z rekwizytami.

Było pięknie, a obchody Międzynarodowego Dnia Tańca zostały na stałe wpisane w harmonogram imprez organizowanych w naszym przedszkolu.

Paulina Makowska

Skip to content