Wycieczka do Nadleśnictwa

8 maja grupa MOTYLKI z Katolickiego Publicznego Przedszkola  „Pod Aniołem Stróżem”  w ramach Dni Otwartych wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa.

Celem wycieczki było poznanie siedziby Nadleśnictwa oraz ważnych okazów przyrodniczych znajdujących się w naszym regionie.

Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, między innymi: warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami, zabawy, quizy oraz ognisko. Podczas krótkiej prelekcji  z zakresu edukacji ekologicznej, młodzi przyrodnicy mogli dowiedzieć się, jakie rośliny i zwierzęta występują w polskich lasach i jak je rozpoznać, dlaczego sarna nie jest żoną jelenia i jaka jest różnica między porożem a rogami.

Wszyscy z uśmiechami na twarzach i drobnymi upominkami w ręku zgodnie okrzyknęli, że są przyjaciółmi lasu i nic, co zielone nie jest im obce.

Paulina Makowska

Skip to content