Dzień Niezapominajki w Małym Długoszu

Niezapominajka, to z języka greckiego „mysie uszko”. W Polsce często nazywana jest niezabudką. Kwiat ten najczęściej kojarzony jest z dzieciństwem oraz z wierszem Marii Konopnickiej pt.: „Niezapominajka”, rozpoczynający się słowami „Niezapominajki, to są kwiatki z bajki”.

Od 2002r., zawsze 15 maja, obchodzimy święto, które swoją nazwę zawdzięcza właśnie tym kwiatom. Obchody Dnia Niezapominajki zapoczątkował redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski, pomysłodawca i autor audycji Ekoradio.

Dzień Niezapominajki ma nam przypominać walory polskiej przyrody i różnorodności oraz przypominać o potrzebie jej ochrony. Celem święta jest zainteresowanie najmłodszych ekologią. Dlatego w dniu dzisiejszym Małe Długoszaki wybrały się do Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, aby tam rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze, rozbudować świadomość ekologiczną oraz wrażliwość na piękno polskiej przyrody.

Marta Trela

Urszula Bordyn

Aleksandra Ujazdowska

Skip to content