Pierwsza Komunia Święta

W dniu 19 maja 2018 roku w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku odbyła się radosna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej uczniów klas Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Mszę Świętą sprawował ks. Michał Krygier – proboszcz katedry, który wygłosił wyjątkową homilię do dzieci i do gości licznie zgromadzonych w świątyni. W uroczystości wzięli udział ks. Dyrektor Jacek Kędzierski oraz zaproszeni Kapłani z zaprzyjaźnionych parafii. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Jordan ze Zduńskiej Woli, który swym śpiewem ubogacał Eucharystię.

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie w życiu dziecka, które pogłębia jego relację z Jezusem Eucharystycznym. Uroczystość miała niezwykły charakter, pełna była wzruszeń i radości. Dzieci były w pełni zaangażowane i przejęte tym wydarzeniem. Wszystkie gorliwie uczestniczyły w Liturgii, czytały czytania, modlitwę wiernych, śpiewały psalmy. Dziewczynki tanecznym krokiem, z białymi rożami w rękach powadziły procesję z darami do Stołu Eucharystycznego. Podczas całej Eucharystii dzieci z radością i dziękczynieniem śpiewały i tańczyły na Chwałę Bożą. Na ich buziach widać było ogromne skupienie i też wielką radość.

Uczniowie, w tym dniu, podziękowali również swoim rodzicom, rodzicom chrzestnym, dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za dar wiary, za wychowanie w duchu katolickim. Na zakończenie uroczystości zostały wykonane grupowe zdjęcia pierwszokomunijne, które będą pamiątką na całe życie.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content