Spacer do muzeum to dobra rzecz!

Włocławek – stolica wschodnich Kujaw i ziemi Dobrzyńskiej, kojarzy się z pięknymi i artystycznie zdobionymi wyrobami fajansowymi, które znane są nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Produkcja włocławskiego fajansu sięga II. poł.  XIX wieku. Talerze, misy, wazowy, serwisy śniadaniowe i obiadowe – to wszystko w dniu wczorajszym mogły obejrzeć uważnie nasze ciekawe maluszki z gr. 3-latków. Odwiedziliśmy pobliskie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Karolinę Bandziak – Kwiatkowską. Dzieci miały okazję poznać motywy włocławskiego fajansu, zobaczyć, w jaki sposób powstają kolejne motywy tj. róża, ptaszek, kogucik oraz samodzielnie pomalować talerzyki, którymi potem pochwaliły się rodzicom. Spacer do muzeum to dobra rzecz!

Karolina Szałek

Skip to content