Konkurs fotograficzny poświęcony pięknu polskiej przyrody

Dzisiaj, tj. 22.05.2018r. zakończył się Tydzień Bioróżnorodności, zorganizowany przez nauczycieli biologii. Tydzień rozpoczął się 15.05., kiedy obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. Akcja została zapoczątkowana w 2002r. przez redaktora radiowej Jedynki, prowadzącego “Ekoradio”, pana Andrzeja Zalewskiego. W tym dniu w sposób szczególny promujemy walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną. My wydłużyliśmy akcję do tygodnia ☺ W związku z nią, szkoła została udekorowana przez młodzież różnymi fotografiami i plakatami przedstawiającymi piękno polskiej przyrody, a uczniowie klas IIc i IId gimnazjum  przygotowali szkolny konkurs fotograficzny pt.”Piękno otaczającej nas przyrody”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: I szkoła podstawowa, klasy IV-VI oraz II kategoria – szkoła gimnazjalna z klasą VII SP.

W kategorii I zostało przyznane, wspólnie, pierwsze miejsce uczniom: Aleksandrowi Perlińskiemu z klasy IVc i Błażejowi Józwiakowi z klasy VIa. Autorzy pozostałych  zdjęć otrzymali wyróżnienia.

W kategorii II – pierwsze miejsce otrzymała Matylda Milczarek z klasy VIIa SP, drugie Aleksandra Wróbel kl.IIe gimnazjum, trzecie Dominika Strzelecka kl.IIIa gimnazjum. Wyróżnione zostały prace Mai Krygier z klasy IIId gimnazjum i Gabrieli Kwiatkowskiej z klasy IIe gimnazjum.

Wszystkim uczniom, zarówno biorącym udział w konkursie, jak i zaangażowanym aktywnie w przygotowanie Tygodnia Bioróżnorodności bardzo dziękujemy.

Nauczyciele biologii: p. Ewa Bieniek, Marta Pankiewicz i Agata Jankowska-Pakulska

Skip to content