Komunia Rocznicowa klas IV

Komunia Święta Rocznicowa to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na ponowne przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z Komunią Świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka. Najważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.
Dnia 04 czerwca 2018 roku o godz. 12:00 we włocławskiej katedrze miała miejsce Komunia Święta Rocznicowa klas IV z Długosza. Dzieci w komunijnych strojach upamiętniły dzień swojej Pierwszej Komunii Świętej i potwierdziły swoją obecnością, jak ważne jest dla nich przystępowanie do tego sakramentu.

Mszę Świętą w intencji dzieci i ich rodziców celebrował kustosz katedry ks. Michał Krygier. Podczas homilii, którą wygłosił, zwrócił uwagę na istotę przyjmowania Pana Jezusa ukrytego w kawałku chleba. To dzięki karmieniu się Bogiem w Komunii Świętej jesteśmy w stanie kochać drugiego człowieka.
Dzięki oprawie muzycznej (scholka parafialna na czele z księdzem Adamem Kłonowskim) dzieci mogły wyśpiewać i wytańczyć swoją radość bycia blisko Chrystusa.

Drogie Dzieci, życzymy Wam, abyście w swoim życiu potrafiły dochować wierności Panu Bogu i świadczyły życiem o Nim, przystępując jak najczęściej do sakramentu Komunii Świętej.

ks. Marcin Lewandowski

fot. ks. Sebastian Adamczyk

Skip to content