Biedronki w restauracji “Klimaty”

Dnia 6 czerwca dzieci z grupy „Biedronek” wybrały się na warsztaty kulinarne do restauracji „Klimaty” we Włocławku. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie pierogów z truskawkami. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie, połączonej z elementami terapii sensorycznej w prosty i przyjemny sposób możemy wspierać dzieci w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego ich świata. Takie aktywności mogą nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci nabywają nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, a także umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Ponadto rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir- vivre przy stole.

Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.
Dziękujemy Państwu Martin Ochoa i Katarzynie Ochoa-Kowalskiej za zorganizowanie wspaniałych warsztatów w restauracji.

Justyna Paczkowska

Skip to content