Motylki na koncercie edukacyjnym „Dumni z Pochodzenia”

20 czerwca grupa „Motylków” z Katolickiego Publicznego Przedszkola wybrała się do Centrum Kultury Browar B na koncert edukacyjny pt.  „Dumni z Pochodzenia”.

Idea koncertu narodziła się w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl był  adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas I-III szkół podstawowych, a specjalnie opracowany program miał na celu zapoznanie młodego odbiorcy z kulturą ludową i uwrażliwienie go na wartości patriotyczne. Na scenie zaprezentowało się łącznie ponad 100 tancerzy, w tym  3 dzieci z naszego Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” oraz kapela, która zagrała na tradycyjnych instrumentach.

Sześciolatki z zainteresowaniem obserwowały polskie tańce narodowe oraz ludowe z różnych regionów Polski wykonywane przez tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy.

Dodatkową atrakcją były quizy i konkursy związane z folklorem. Grupie Motylków podczas koncertu udało się wygrać udział w dwóch warsztatach: „Z malowanej skrzyni”, które poprowadzi artystka ludowa we wcześniej ustalonym zakresie (malowanie kartek okolicznościowych, zakładek do książek lub wykonywanie wycinanek kujawskich) oraz w zajęciach rytmiczno -tanecznych, które poprowadzi kierownik zespołu „Kujawy” Maciej Mielczarski.

Paulina Makowska

Skip to content