„Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły” – prelekcja funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

1 października wychowawcy świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej 1-3 w Zespole Szkół Katolickich im. ks. J. Długosza we Włocławku, w ramach działań profilaktyczno-wychowawczych związanych z bezpieczeństwem dzieci, zaprosili do szkoły funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

  Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Nasz gość podkreślił jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem oraz jeździe w foteliku. Pani funkcjonariusz przypomniała i szczegółowo omówiła zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Ponadto podkreśliła jak ważna rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Prelegentka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą wystąpić w kontaktach z obcymi osobami czy zagrożenia wynikające z obcowania z nieznanymi zwierzętami.

Spotkanie było bardzo interesujące i wartościowe. Na zakończenie uczniowie podziękowali prowadzącej za pouczającą prelekcje.

Marta Trela
Urszula Bordyn

Skip to content