Wizyta „Sówek” w Urzędzie Pocztowym

5 października 2018 roku dzieci z grupy „Sówki” wybrały się do Urzędu Pocztowego, mieszczącego się przy Alei Fryderyka Chopina 54 we Włocławku.

Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty, poznać zakres usług tam wykonywanych oraz dowiedzieć się jak bardzo potrzebna i ważna jest praca listonosza. Dzieci obejrzały salę, w której znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, a ich uwagę zwróciły skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty.

Przedszkolaki poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się, jak przebiega ich sortowanie (ekspedycja), stemplowanie oraz gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem.

Pani pracująca w Urzędzie Pocztowym pokazała dzieciom ogromny datownik. Wielką frajdę sprawiało własnoręczne przybijanie stempli na kopertach. Był to mały test, aby sprawdzić, kto nadaje się do pracy na poczcie. Oczywiście wszystkie „Sówki” zdały egzamin. 🙂

Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.

Ewelina Rutkowska

Skip to content