„Na słówko” – z wizytą w Galerii „Antresola”

Uczniowie klasy 4a w dniu 16 października 2018 roku w ramach lekcji plastyki i historii   zwiedzili wystawę pani Danuty Wypijewskiej pt. „Na słówko”, znajdująca się w Galerii „Antresola” w Centrum Kultury Browar „B”.

Podczas zwiedzania wystawy uczniowie mieli zaszczyt spotkać Autorkę wystawy. Pani Danuta Wypijewska zaprezentowała na wystawie  swoje prace malarskie, rysunkowe oraz prace przestrzenne.

Uczniowie podziwiali instalacje, które były opatrzone poetyckimi tytułami.  Wystawa pozwoliła uczniom na poznanie różnorodnych technik plastycznych takich jak: ołówek kredka, pastel, akwarela, węgiel, olej oraz dała możliwość poznania  tematyki prac poprzez pejzaż, martwą naturę i portret.

Uczniowie podczas zwiedzania wystawy zachwycali się przedstawioną na obrazach urodą świata barw i kształtów. Mieli wyjątkową okazję do  zadawania pytań i wspólnej analizy dzieł z Autorką.

Bardzo dziękujemy Pani Danucie Wypijewskiej za bliskość obcowania ze sztuką, a Pani Teresie za dar serca.                                                                                                                                                                           

Bożena Sobierajska, Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content