Niepodległość – trudne słowo….

Dzień świętowania 100-lecia Niepodległości Polski przeżyliśmy w “Małym Długoszu” w atmosferze wspomnień, okolicznościowych występów oraz śpiewu pieśni patriotycznych. Tak ważna dla nas wszystkich uroczystość w sercach widzów poruszyła najgłębsze nuty wrażliwości. Uczniowie klasy Ic przygotowani przez panią Mirellę Kwiatkowską przedstawili okolicznościowy apel. Z pomocą przyszli również uczniowie klasy I a. Nad muzyczną oprawą wydarzenia czuwał Chór Szkoły Podstawowej pod kierownictwem pana Tomasza Centkowskiego. Był to jego pierwszy publiczny występ. Po uroczystościach szkolnych cała społeczność Długoszaczków wraz z nauczycielami, udała się na plac przy Katedrze, by wziąć udział w odśpiewaniu Hymnu Państwowego.

Mirella Kwiatkowska
Tomasz Centkowski

Skip to content