Dzień Zdrowego Śniadania i wizyta w bibliotece

Dnia 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu uczniowie klasy 1a samodzielnie przygotowywali zdrowe i smaczne kanapki. Dzieci komponowały swoje składniki. Trzeba przyznać, że kanapki były bardzo kolorowe i apetyczne. Po tak wartościowym śniadaniu, pełni sił udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej przy ulicy Łęgskiej. Tam dzieci z uwagą wysłuchały czytanego opowiadania pt.: ”Płaczliwa kotka”. Następnie dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, udzielały rad co możemy zrobić, żeby innych pocieszyć. Wspólnie doszli do wniosku, że dobrze jest mówić innym miłe rzeczy, że chętnie powinniśmy sobie pomagać i używać jak najczęściej słów: proszę, dziękuję i przepraszam. W drodze powrotnej do szkoły przeszliśmy Bulwarami, obok Kościoła św. Jana Chrzciciela, Katedry, dotarliśmy do parku Sienkiewicza poszukując oznak jesieni i zmieniającej się przyrody. Na zakończenie dnia dzieci wykonały zakładki do książek. Dziękujemy Pani Marcie Wójciak, pedagogowi za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content